אלבום תמונות – איך נהפוך אותו לפריט עיצובי אמיתי

אלבום תמונות הוא אחד הדברים שחשובים בעידן של ימינו, על זה אין ויכוח. כאשר כל התמונות שאנחנו מצלמים עולות לפייסבוק, אינסטגרם או הכי גרוע סנאפצ'אט הן מאבדות מהמשמעות שלהן לאחר שבוע, כמה ימים או אפילו 24 שעות. בעבר תמונות היוו לנו כלי להנצחת רגעים ששווה לזכור, רגעים משמעותים, רגעים טובים. היום? הכל נמחק, הכל רגעי, המשמעות היחידה שיש לתמונות היא שכמה שיותר אנשים יראו אותם, וזהו הן סיימו את תפקידן.

אלבום תמונות מנסה להשאיר את המטרה האמיתית של התמונות בחיים – הנצחת רגעים, עצירת הזמן לרגע ושימור אותו רגע להמון שנים. ישנם המון סוגים של אלבומי תמונות אך אם אנחנו מבינים את המשמות אמתית של אלבום תמונות כמו שכתוב למעלה, אנחנו נעריך אותו הרבה יותר היום מאשר פעם, ואם העולם השתנה, והיחס בין שמירת התמונות והנצחת הרגעים לבין שיתוף וחשיפה של התמונות לכמה שיותר אנשים השתנה אז חייבים ליחס יחס שונה גם לאלבומי תמונות שהרי הם נושאים את המשמעות האמתית הנכחדת של התמונות בעולם החדש.

איך הופכים אלבום תמונות לפריט מעוצב? היום זו לא בעיה, פעם היינו צריכים לקחת כלי יצירה ולהתחיל לעצב את אלבום התמונות שקננינו בחנו. היום יש שירותים חדשים שמעצבים את האלבומים בשבילנו, אך לא בעיצובים קבועים אלא בעיצוב שאנחנו קבענו. ישנם אתרי אינטנרט שלוקחים את התמונות שצילמנו והופכים אותם לקטלוג אופנה, ספר, מגזין או כל דבר אחר בסגנון הזה, אנחנו יכולים לבחור את העיצוב, הכריכה יכולה להיות תמונה שאנחנו בחרנו בגודל שאנחנו רוצים ובסגנון שאנחנו עיצבנו.

איך זה עובד? נכנסים לאתר שמעצב אלבום תמונות. נרשמים ומעלים את התמונות שבחרנו. לאחר מכן אנחנו נסדר אותן לפי איך שנראה לנו, ואז מגיע החלק הכיפי – נעצב. ישנם המון אפשרויות של עיצוב מוכנות מראש וגם אפשרות לעצב לגמרי בעצמנו על פי האופציות המוצעות באתר. עובי הכריכה והדפים, גדלים, סוג נייר, צבעים, מרקמים וכו… כשאתם מעצבים את האלבום וחושבים להניח אותו כמו קטלוג מסוגנן במזנון הסלון או על הדלפק במטבח זכרו שהעיצוב צריך להתאים לא רק לבית אלה גם לאנשים שנמצאים בתוכו.
שיהיה בהצלחה, ואל תשכחו את המשמעות האמיתית של אלבון תמונות שרק מעטים זוכרים.

אולמות במרכז- הבחירה קלה יותר משחשבתם

לבטים אין סופיים עולים מעל ראשינו כאשר אנחנו ניגשים לאחת המשימות המשמעותיות בחיינו שבתכלס, יקבעו עד כמה היום המאושר בחיינו יהיה מוצלח או לא. אולמות במרכז יש המון והבחירה היא קשה ולא תמיד יודעים מה לקחת בחשבון ועל מה לשים דגש, וכאשר אנחנו לא יודעים ומרגישים קצת אבודים המשימה הופכת לקשה פי כמה שהרי אי הידיעה היא זו שמזמנת את הפחד והפחד הוא קשה בפני עצמו.

אולמות במרכז איך מתחילים?
הדבר הראשון שנעשה הוא רשימת מוזמנים והערכה מדויקת ככל האפשר של כמה מוזמנים יגיעו בסופו של דבר, לפני הרשימה הזו אין לנו מה לפתוח את המחשב ולחפש אולם, אסור לסטות מהדרך דבר שיבזבז זמן יקר, ויוסיף על אובר המידע שאנחנו צריכים להתחשב בו שממילא קצת כבד לנו, ובסופו של דבר יכול רק לבלבל אותנו.

לאחר שעשינו רשימה, נחפש אולמות שיתאימו לכמות האורחים, לא גדול מדי ולא קטן מדי. חשוב שלמוזמנים יהיה מרווח מספיק אך בו בזמן שלא ירגישו אבודים בתוך חלל ענק. גודל מתאים של אולם חשוב מאוד לאווירה ולהרגשה הכללית של האירוע.

עיצוב, תנאים ואוכל.
העיצוב חשוב מאוד ואנחנו רוצים תפאורה שתהלום אותנו, כאשר אנחנו מחפשים באינטרנט אולמות במרכז בגודל הרצוי אנו נתחשב גם בעיצוב ונעשה רשימה של מס' אולמות במרכז שאנחנו מעוניינים בהם.

כאשר אנחנו מתקשרים לאולם חשוב שנשאר שאלות עיקריות כמו, מה כלול במחיר למנה, האם יש רישיון עסק בתוקף והאם האולם נגיש לבעלי מוגבלויות. קחו בחשבון שאם המחיר למנה לא כוללת תאורן ודיג'י למשל אז אתם תצטרכו להוסיף כסף דבר שיש להתחשב בו.

האוכל הוא אחד הדברים החשובים באירוע. כאשר הולכים לטעימות באולמות במרכז נסו לקבוע בתאריך שבו מתקיים אירוע בסדר גודל שלכם, כאשר אתם יושבים לאכול בשולחן הטעימות קחו בחשבון שהמנות שלכם יהיו מושקעות ובפיקוח האחראי (לא סתם בדרך כלל המנה בטעימות טעימה יותר מהמנה באירוע עצמו) לכן אם יש לכם את האפשרות, גשו לאחד השולחנות של האורחים שבו שם והזמינו מהמלצר כאילו הייתם אחד מהמוזמנים. כך תדעו בדיוק מה טעמו של האוכל באולם.